GETAP
(Gelişim ve Takip Programı) ile çocuğunuzun zihinsel gelişimini, zeka potansiyelini verimli şekilde ortaya koyabilmesini sağlayacak stratejileri edinmesini, onu hayat boyu başarısızlıklara karşı koruyacak olan özgüven gelişimini sağlayabilirsiniz.

GETAP beynimizin bilişsel fonksiyonları olan ve bir potansiyel olan zekanın verimliliğinde belirleyici dikkat, konsantrasyon, hafıza, mantık-muhakeme ve işlem hızını geliştirmek, güçlendirmek ve korumak için bilimsel yöntemlerle hazırlanmış kişiye özel bir gelişim ve takip programıdır.


 1. GETAP ne işe yarar?

  GETAP egzersizleri beynin zihin fonksiyonlarını geliştirmek için özel olarak tasarlanmış 6000 farklı egzersizden oluşmaktadır. Bu egzersizlerin öncesinde ve sonrasında belirli sıklıkla yapılan testlerle gelişim takip edilmektedir. Beynin plastisite (esneklik) özelliği kullanılarak nöronlar arası sinaptik bağların, yapılan egzersizler aracılığıyla artması ve güçlenmesi sağlanmaktadır.

  Sinirbilim ve nöropsikoloji disiplinlerinde farklı hastalıklar için vakaya uygun egzersiz pratikleriyle uygulanan bu yöntem GETAP'ın içeriğinde zekanın tüm alt bileşen ve becerileri için özel olarak tasarlanmış binlerce zihin egzersizine dönüştürülmüş ve akademik başarıyı arttırmak için kullanılmaya başlanmıştır. Çocuğunuz dikkat eksikliği, hafıza, konsantrasyon becerilerinde zorluk yaşıyorsa bu program sizler için ideal bir program olacak ve bu becerilerde sık yapılan pratikler ile gelişim sağlanacaktır.

 2. GETAP hangi bilimsel modele dayanır?

  1997 yılında McGrew’in, Cattell-Horn’un Gf-Gc Modeli ve Carroll’un Üç Katmanlı Zeka Modeli’ni bütünleştirerek oluşturduğu Cattell-Horn-Carroll (CHC) Bilişsel Beceriler Modeli’ne göre geliştirilmiştir. CHC Modeli’nde zeka, 10 alt bileşen ve bu bileşenlere ait 70 beceriden oluşmaktadır.

 3. GETAP kimlere uygulanır?

  GETAP özellikle 4 -16 yaş olmak üzere, tüm yaş gruplarına uygulanmaktadır.

Yaşam kaliteni artırmak içinHarekete geçmek için İyi bir gelecek için
daha fazla bekleme!

Yaşam kaliteni artırmak içinHarekete geçmek için İyi bir gelecek için daha fazla bekleme!